08-466 91 66

VI SÖKER NYA ENGAGERADE STYRELSELEDAMÖTER

Inför årsmötet den 3 mars 2020 behöver vi fylla på med fler engagerade styrelseledamöter som kan vara med att driva föreningens arbete med brottsoffer, vittnen och anhöriga framåt!

Föreningen har styrelsemöte ca var 6:e vecka, ca 2 timmar/gång, därutöver behöver man lägga ner ca 6-8 timmar i månaden på att förbereda och slutföra olika uppgifter. Vårt kansli ligger i Nacka men vi har också tillgång till möteslokaler som ligger centralt i Stockholm, ca 5 min gång från t-bana T-centralen. Nya styrelseledamöter kommer att starta sina uppdrag från och med föreningens årsmöte den i februari.

Klicka här för att läsa mer om uppdraget samt fylla i en intresseanmälan. Efter att du har fyllt i en intresseanmälan så kontaktas du av valberedningen. 

Väl mött!

Denna sida använder cookies (kakor) Här kan du läsa mer om cookies. Genom att fortsätta använda sidan så accepterar du att cookies används. Klicka här för att inte visa meddelandet igen.